Andrulakis koalisyon kapılarını kapattı: Ne ND, ne SYRIZA - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Andrulakis koalisyon kapılarını kapattı: Ne ND, ne SYRIZA

Yunanistan’da PASOK-KINAL partisinin kongresi, 20 Mayıs Cuma akşamı, parti başkanı Nikos Andrulakis’in konuşmasıyla başladı.

Andrulakis, hedeflerinin sosyal demokrat çizginin yerleşmesi, somut önerilerle “ileri adım” ve yeni neslin eksene alınması olduğunu belirtti.

Seçimlerden sonra kiminle koalisyon yapacakları yönündeki tartışmalara da son koyan PASOK-KINAL lideri, ne ND ne de SYRIZA ile koalisyon yapmayacaklarını belirterek, ‘İkisi de gücü paylaşmak istemiyor. PASOK’u istemiyorlar, PASOK’un oylarını istiyorlar. Ama artık demokratik fraksiyonun kan kaybetme dönemi sona erdi’ dedi.

ND karşısında, güvenilebilir iktidar alternatifi olmak istediklerini belirten Andrulakis, ‘SYRIZA-ANEL hükümetinden hiçbir şey anımsatmayacak bir iktidar alternatifi’ ifadelerini kullandı.

Andrulakis’in konuşmasını eski PASOK başkanları Kostas Simitis, Yorgos Papandreu ve Evangelos Venizelos da izlerken, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden son PASOK-KINAL lideri Fofi Gennimata için ise bir sandalye üzerinde beyaz karanfille boş bırakıldı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Sevgilisinin canını aldı, silahı derin dondurucuya sakladı

Yunanistan’ın Pire bölgesinde 24 yaşındaki bir erkek, 19 yaşındaki sevgilisini kafasından vurarak öldürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sisam’dan Yassıköy’e şimdilik ‘ret’

Batı Trakya siyasetinde agresif ve kavgacı tavırlarıyla tanınan Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin, Doğu Samos (Sisam) Belediyesi’ni ziyaret etti.
Devamını oku...