Balkan köylerinde kar yağışı yeniden başladı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Balkan köylerinde kar yağışı yeniden başladı

Soğuk hava dalgasıyla birlikte Batı Trakya’nın dağlık bölgelerinde kar yağışı başladı. İskeçe iline bağlı Mustafçova (Miki) belediyesinin dağlık kesimlerinde kar yağışı bugün yeniden başladı.

Mustafçova belediyesine bağlı köylerde 18 Nisan Pazartesi gününden beri etkili olan kar yağışı bugün belirli köylerde etkisini sürdürüyor.

Mustafova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’in açıklamasına göre Ilıca köyünde kar yağışı öğşle saatlerinde yeniden başladı. Belediye Başkanı Delihüseyin Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Kardeşlerim, an itibariyle Halil Ağa dediğimiz Ilıca’ya giden yokuşun durumu… Yoğun bir kar yağışı var. Dikkatli olmakta fayda var kanaatindeyim.”

Mustafçova belediyesine bağlı Bulgaristan sınırına en yakın son köy olan Demircik’e karad olan bölgede aralıklarla kar yağışı sürüyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine - Selanik Otoban Ücretlerinde Büyük Zamlar: 20 Evro Gidiş Geliş!

Egnatia Otobanı üzerinde yapılan yeni düzenlemelerle, Gümülcine – Selanik arası ve tersi güzergah için geçiş ücretlerinde önemli oranda artışlar yaşanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kurcalı Köyünde Trajik Yangın: Hayatını Kaybetti

Batı Trakya’da Rodop ilindeki Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Kurcalı köyünde, meydana gelen ve yürekleri sızlatan olay, derin üzüntüye neden oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Prof Görür'ün İstanbul İçin Olası Deprem Uyarısı Batı Trakya'yı Etkiliyor Mu?

Profesör Dr. Naci Görür’ün İstanbul’da beklenen büyük depremle ilgili uyarıları sonrası akıllara Batı Trakya’da durum ne olur sorusunu getirdi.
Devamını oku...