Dendias: Türkiye Rusya değil, biz de Ukrayna değiliz - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dendias: Türkiye Rusya değil, biz de Ukrayna değiliz

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türk-Yunan ilişkileri ve olası bir sıcak çatışma ihtimali üzerine konuştu.

Rusya’nın Ukrayna işgali üzerine konuşan Dendias, Rus mevkidaşı Lavrov ile işgalden 6 gün önce görüştüğünü, Lavrov’un Putin’in işgal projelerinden haberdar olmadığından emin olduğunu söyledi.

Programda kendisine yöneltilen Türkiye’nin de Yunanistan’a benzer bir saldırı gerçekleştirmesi ihtimali sorusuna ise, Dendias, ‘Türkiye Rusya değil, biz de Ukrayna değiliz. Ulusal haklarımızı son derece iyi koruyabiliriz’ yanıtını verdi.

Dendias, Türkiye’nin uluslararası atmosferden dolayı tonu düşürmeye ve pratikte öngörülebilir gelecekte herhangi bir revizyonun hayalini iptal etmeye zorlanacağını iddia etti.

Türkiye’nin Rusya’ya ambargo uygulamamasına da değinen Bakan, şartların uzun süre ‘iki kayığa da basmak’ için elverişli olmadığını, Türkiye’nin ilerleyen süreçte tarafını seçmesi gerekeceğini öne sürdü.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...