Dendias: Türkiye Rusya değil, biz de Ukrayna değiliz - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dendias: Türkiye Rusya değil, biz de Ukrayna değiliz

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türk-Yunan ilişkileri ve olası bir sıcak çatışma ihtimali üzerine konuştu.

Rusya’nın Ukrayna işgali üzerine konuşan Dendias, Rus mevkidaşı Lavrov ile işgalden 6 gün önce görüştüğünü, Lavrov’un Putin’in işgal projelerinden haberdar olmadığından emin olduğunu söyledi.

Programda kendisine yöneltilen Türkiye’nin de Yunanistan’a benzer bir saldırı gerçekleştirmesi ihtimali sorusuna ise, Dendias, ‘Türkiye Rusya değil, biz de Ukrayna değiliz. Ulusal haklarımızı son derece iyi koruyabiliriz’ yanıtını verdi.

Dendias, Türkiye’nin uluslararası atmosferden dolayı tonu düşürmeye ve pratikte öngörülebilir gelecekte herhangi bir revizyonun hayalini iptal etmeye zorlanacağını iddia etti.

Türkiye’nin Rusya’ya ambargo uygulamamasına da değinen Bakan, şartların uzun süre ‘iki kayığa da basmak’ için elverişli olmadığını, Türkiye’nin ilerleyen süreçte tarafını seçmesi gerekeceğini öne sürdü.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Frangoyannis: Kipi-İpsala sınırında yeni köprü inşaatı 2024’te başlıyor - Bakan neler söyledi?

Yunanistan Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Kipi-İpsala sınırında geçişleri kolaylaştıracak yeni bir köprünün inşaatına 2024’te başlanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Odun talebi başladı -Fiyatlar bu yıl hangi seviyelerde?

Yunanistan’da yakıt fiyatları alım gücünü aşan boyutlara ulaştıkça, vatandaşlar ısınmak için alternatifler arıyor ve yakacak odun çok ekonomik bir seçenek haline geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...