Sendikalardan 6 Nisan için genel grev kararı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sendikalardan 6 Nisan için genel grev kararı

Yunanistan Kamu Emekçileri Sendikası (ADEDY) ve Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE) 6 Nisan Çarşamba günü için genel grev çağrısı yaptılar.

Sendikaların talepleri arasında Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) ve enflasyon oranında ücret artışı, dayanışma vergisinin (isfora allileggiis) kaldırılması, vergi alınmaya başlama sınırının 12 bin evroya çekilmesi, 13’üncü ve 14’üncü maaş, tehlikeli ve sağlıksız çalışma ödeneğinin artırılması gibi talepler yer alıyor.

Yine aynı şekilde Hacidakis Yasası olarak bilinen çalışma yasasının iptali, Ulusal Sağlık Sistemi’nin desteklenmesi, Okullarda ve işyerlerinde sağlık önlemleri alınması, özellikle sağlık ve eğitim alanlarında açıkların giderilmesi için yeni kadrolu istihdamlar talepler arasında.

Son olarak, özelleştirilmelere net bir şekilde HAYIR deniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...