Savcıdan Savvidis kararı: Suçlu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Savcıdan Savvidis kararı: Suçlu

Yunan kökenli Rus İşadamı İvan Savvidis

Yunanistan’ın tarihi kulüplerinden PAOK’un başkanı İvan Savvidis, 2018 yılında AEK ile oynan müsabakada belinde tabancayla sahaya girmişti.

Karşılaşmanın son anlarında PAOK’un attığı golün hakem tarafından sayılmaması sonrasında PAOK cephesi çileden çıkmış, İvan Savvidis de tribünden sahaya inmişti.

4 yıl sonra gerçekleşen duruşmada, şahitler dinlenirken, PAOK Başkanı’nın tercümanı, Savidis’in sahaya olay çıkmasını önlemek için, taraftarlar girmesin diye girdiğini, PAOK’a bu kadar yatırım yapmış bir insanın takımına zarar vermek istemeyeceğini söyledi.

Şahit, Rus işadamının tam bir Yunanistan ve PAOK aşığı olduğunu, ülkeye büyük yatırımlar yaparken, öte yandan pekçok ihtiyaç sahibine de yardım ettiğini, ayrıca tabanca ruhsatı olduğunu vurguladı.

Savcı İvan Savvidis ve külübün Teknik Müdürü Ľuboš Micheľin mahkum olmalarını önerirken, diğer 6 sanığın ise beraatini istedi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Halk En Çok Hangi Hastalıktan Ölüyor?

Yunanistan’da vatandaşların en çok hangi hastalıklardan dolayı öldükleri belli oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Grev Ulaşımı Felç Edecek

ADEDY’nin çağrısıyla başlayan ve Yunanistan Toplu Taşıma Federasyonu tarafından desteklenen 24 saatlik grev, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlıyor. İşçi sendikalarının grev ilan etmesi, toplu taşıma hizmetlerinde önemli aksamalara yol açacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...