Kara para aklama: Muhasebeciler, emlakçılar ve tüccarlar mercek altında - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kara para aklama: Muhasebeciler, emlakçılar ve tüccarlar mercek altında

Yunanistan’da muhasebeciler, emlakçılar, otomobil ve arazi tüccarları, kara para aklama durumu karşısında mercek altına alınıyorlar.

Müşterilerinin şüpheli işlemlerini yetkililere bildirmedikleri için kara para aklama davalarına karışmakla suçlanan muhasebeciler, emlakçılar, otomobil ve arazi tüccarları, 6 ay içerisinde hatalarını düzeltmemeleri durumunda 1 milyon evroya varan cezalara çarptırılacaklar.

Yasalara göre, bu kişiler mesleki kapasiteleri gereği müşterilerine gerekli özeni göstermeli ve onların şüpheli veya olağan dışı işlem veya faaliyetlerini yetkililere bildirmekle yükümlüler.

Bugüne kadar kendilerine yaptırımlar hemen uygulanıyordu, ancak Kamu Gelirleri Bağımsız Kurumu (AADE) lideri Yorgos Piçilis’in yeni kararıyla, hatalarını düzeltici önlemleri almaları ve cezalardan kurtulmaları için 6 ayları var.

Bunu yapmamaları halinde kendilerine 1 milyon evroya varan cezalar kesilecek.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İlaç kıtlığı: Dokuz şirket hakkında şikayette bulunuldu

Yunanistan İlaç Firmaları Birliği (SFEE), Yunanistan Eczacılar Birliği’nin ilaç firmaları için ilaç kıtlığına ilişkin yaptığı suçlamalara yanıt verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan-Türk sınırındaki çelik çitlere Avrupadan para yok

Avrupa Komisyonu, sınırlardaki çitler için finansman onayını reddediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

6 bin evroya kadar borçlu olanlara yeniden elektrik bağlama ve borç silme kimler için geliyor?

Elektrik faturalarının yüzde 100’e varan kısmının Enerji Dönüşüm Fonu’ndan sağlanan kaynaklarla ödenmesi, 31 Aralık 2022 tarihine kadar vadesi geçmiş elektrik kesintisi olan hassas durumdaki haneler tarafından, ana konutlarının elektrik faturasına ilişkin ödemelerini karşılamak şartıyla talep edilebilecek.
Devamını oku...