Ünlü gece kulübü milyonlarca evro vergi kaçırmış - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ünlü gece kulübü milyonlarca evro vergi kaçırmış

Yunanistan Kamu Gelirleri Bağımsız Kuruluşu (AADE), yaptığı incelemeler sonrasında ünlü bir gece kulübünün milyonlarca evro vergi kaçırdığını tespit etti.

Başkent Atina’nın ünlü gece kulübünün gelirlerini gizlediği ve katma değer vergisinden (FPA) ‘çaldığı’ vurgulanıyor.

AADE ekiplerinin Eylül ayında gerek işletmede anında kontrol, gerekse özel teknolojik araçlarla kontrol yaptıkları, yazarkasalarda kesilen fişlerle diğer faturalar arasında bir dengesizlik olduğunu tespit ettikleri aktarılıyor.

Şirket muhasebecileri yasaların kendilerine tanıdığı süre içerisinde bu dengesizliğin neden kaynaklandığını ıspatlayamazken, AADE’nin kendilerine idari ceza kestiği kaydedildi.

Şirketin 2021 yılının Ocak-Eylül ayları arasında 3 milyon evro, 2019-2020 yılları genelinde ise 2 milyon evro geliri belirtmediği, bunların FPA’sının ise 700 bin ve 500 bin evro olduğu ekleniyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İlaç kıtlığı: Dokuz şirket hakkında şikayette bulunuldu

Yunanistan İlaç Firmaları Birliği (SFEE), Yunanistan Eczacılar Birliği’nin ilaç firmaları için ilaç kıtlığına ilişkin yaptığı suçlamalara yanıt verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan-Türk sınırındaki çelik çitlere Avrupadan para yok

Avrupa Komisyonu, sınırlardaki çitler için finansman onayını reddediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

6 bin evroya kadar borçlu olanlara yeniden elektrik bağlama ve borç silme kimler için geliyor?

Elektrik faturalarının yüzde 100’e varan kısmının Enerji Dönüşüm Fonu’ndan sağlanan kaynaklarla ödenmesi, 31 Aralık 2022 tarihine kadar vadesi geçmiş elektrik kesintisi olan hassas durumdaki haneler tarafından, ana konutlarının elektrik faturasına ilişkin ödemelerini karşılamak şartıyla talep edilebilecek.
Devamını oku...