Çiftçiler geri adım atmıyorlar: 'Kazanacağız!' - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçiler geri adım atmıyorlar: ‘Kazanacağız!’

Yunanistan’da taleplerinin hükümet tarafından karşılanmadığını gören çiftçiler, ülkenin çeşitli yerlerinde eylem yapmaya devam ediyorlar.

Yollara traktörleriyle blok/barikat kuran çiftçiler, yayınladıkları açıklamada ‘Ülke genelinde düzinelerce blok kuruldu ve mücadelemizde tüm sivil kuruluşlar ve insanların dayanışma içinde olması önemli. Parti liderleri, taleplerimizi dinlemek için blokları ziyaret etti ve ziyaret etmeye devam ediyor, ancak Hükümet, Tarımsal Kalkınma, Maliye ve Enerji Bakanı ile bir görüşme talebimizden bile kaçınmaya ve engellemeye devam ediyor’ ifadelerine yer verdiler.

‘Bu tavrı kınıyor ve Hükümeti, Başbakan’ın da vaad ettiği gibi, toplantıyı bir an önce planlamaya davet ediyoruz’ denilen açıklamada, ‘Yetkili bakan Sayın Georgantas’ın talebimizin bir haftadır Hükümet tarafından bilindiğini bize bildirmesine rağmen, toplantıyı planlamak için uygun talimatların verilmemiş olmasından çok etkilendik. Bunun neden olduğunu merak ediyoruz. Hükümet yollardan çekileceğimizi mi zannediyor? Kabinede ve hükümette koordinasyon yok mu? Bizimle dalga geçiyorlar? Birincil sektördeki durumun ciddiyetini anlamıyorlar mı?’ deniyor.

Hükümetin, kendilerinin yorulmasını bekliyorlarsa büyük yanılgı içinde olduğunuı kaydeden çiftçiler, mücadelelerinde geri adım atmayacaklarını vurguluyor ve açıklamalarını şöyle noktalıyorlar:

‘Bunun ötesinde yanımızda, yanlış politiklalardan, enerjideki fiyat artışlarından da muzdarip olan emekçiler var ve hep birlikte başarabiliriz. DEVAM EDİYORUZ – KAZANACAĞIZ!’

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis’ten Türkiye’ye: Görüşmemiz lazım

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, NATO zirvesi sonrasında diğerlerinin yanında Türk-Yunan ilişkileri hakkında açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mikonos’ta günbatımını seyretmek 500 evro!

Yunanistan’ın Mikonos adasında yaşanan ‘skandal’ olaylara bir yenisi daha eklendi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rapor: Meriç’te göçmenleri geri itmek için göçmenleri kullanmışlar

Dünyaca ünlü 5 yayın organında yayımlanan rapor, mülteci konusunda Yunanistan’ı oldukça zor durumda bırakıyor.
Devamını oku...