Jumbo yalanladı: Asla öyle bir olay yaşanmadı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Jumbo yalanladı: Asla öyle bir olay yaşanmadı

Yunanistan’ın ünlü mağazalar zinciri Jumbo’dan, 6 yaşındaki çocuğun Jumbo şubesinde gözünü kaybetme riskiyle yaralandığı iddiasıyla ailesinin açtığı tazminat davası sonrasında açıklama geldi.

Jumbo tarafından yapılan açıklamada, tazminat davası ve olayın basına yansıması sonrasında konuyla ilgilenildiği, tüm arşivlerin açılıp sorumlularla görüşüldüğü, söz konusu olayın hiçbir Jumbo mağazasında gerçekleşmediği konusunda emin olunduğu bildirildi.

Yaz aylarında gerçekleştiği iddia edilen bir olayla ilgili 24 Ocak’ta davacı olunmasının da manidar olduğunu belirten şirket, kendi çalışan ve sorumluların her olayı kayıt altına aldıklarını, olası bir kaza durumunda direkt çalıştıkları sigorta şirketiyle iletişime geçtiklerini kaydetti.

Jumbo, bu olayın basında bu kadar büyütülmesinin üzücü olduğunu vurgularken, konuyla ilgili daha derinlikli araştırmalar yapacaklarını ve gerekirse yasal haklarını kullanacaklarını ekledi.

Öte yandan yaralanan çocuğun ailesi ise yayınladığı açıklamayla davanın Ekim ayında, yani öngörülen 3 aylık süre içerisinde açıldığını belirtip dava süreciyle ilgili tarihleri yayımlarken, ‘Çocuğumuzun durumunu bir kere bile sorma nezaketinde bulunmamışken böyle saldırgan bir açıklama çıkarmanız bizi derinden yaraladı’ ifadelerine yer verdi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...