Yunan milletvekillerine Türkiye’de üretilen maskeler dağıtıldı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan milletvekillerine Türkiye’de üretilen maskeler dağıtıldı

Yunan Parlamentosu’nda, anamuhalefetteki SYRIZA partisinin sunduğu gensoru önergesi sonrası yapılan oturumda, milletvekillerine dağıtılan maskeler konusu tartışmaya neden oldu.

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) milletvekili Liana Kanelli, konuşması sırasında ‘Bugün Meclis’in bize dağıttığı maskelerin Türkiye’de üretildiğini biliyor musunuz?’ diye sorarken, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Göçmenler geçmiyor ama maskeler geçiyor. Çıkarlar ve silahlar geçiyor. Orwell’in romanlarını andıran durumlar yaşıyoruz, burada kelimeler anlamını yitirdi’.

Bunun üzerine gazetecilere konuşan Meclis Başkanı Konstandinos Tasulas, Meclis’in tıp ekibinin söz konusu 5 bin maskenin alımı için verilen en uygun teklifi tercih ettiğini, söz konusu maskelerin 1000 evroya mal olduğunu kaydetti.

Maskelerin üzerinde Almanya ve Britanya bayrakları olduğunu, fakat İstanbul’da üretildiğinin yazdığını belirten Meclis Başkanı, ‘Ben olsaydım, bunları tercih etmeyelim’ derdim ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...