Mayorkinis: Korona geçirenler 3 ay sonra yeniden korona olabilir - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mayorkinis: Korona geçirenler 3 ay sonra yeniden korona olabilir

Yunanistan’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti üyesi ve Epidemiyoloji Yardımcı Doçenti Gikas Mayorkinis, sürü bağışıklığının niye başarılı olamayacağını açıkladı.

Mayorkinis, ‘Koronavirüse karşı steril bağışıklık mümkün olan bir şey değil, çünkü koronavirüs geçirmiş bir kişi, 3-4 ay sonra yeniden koronavirüse yakalanabilir’ dedi.

İlk başta bu konuda ümitli olduklarını belirten Epidemiyolog, virüsün karakteri itibariyle bunun gerçekçi olmadığının görüldüğünü aktardı.

Aşıların koruduğunu belirten Mayorkinis, 2 doz aşı vurdurmuş olanların bile virüs bulaşması durumunda tedavi gerektirecek seviyede hastalanmayacağını kaydederken, aşıların, özellikle Omikron varyantı ile hastalananları tedavi ve ölümden koruduğunun altını çizdi.

Paskalya yortusu sürecinde vakaların daha da düşmüş olacağını belirten Mayorkinis, ‘Şu ankinden daha iyi durumda olacağız. Geçtiğimiz Paskalya’dan da keza’ ifadelerini kullandı.

”yan group

 

 

”Google

 

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Seçimde kırmızıya boyanan Rodop iline Miçotakis’ten tepki: ‘Belli bir aday lehine açık müdahalede bulunuldu’

Yunanistan’da ND partisi başkanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin Gümülcine. Başkonsolosluğu’nun SYRIZA Partisi milletvekili adayı Özgür Ferhat lehine seçimlere müdahale ettiğini öne sürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

SYRIZA’dan ND lideri Miçotakis’e Batı Trakya tepkisi

Yunanistan’da SYRIZA partisi, Batı Trakya’daki azınlığın Kiryakos Miçotakis ve ND tarafından bölünmesi riskine işaret etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli Hanife Kazımoğlu hâlâ bulunamadı: Yunan kanalı da arıyor

Yunanistan’da Angeliki Nikoluli’nin ünlü ‘Tüneldeki Işık’ programı, 49 yaşındaki Hanife Kazımoğlu’nun ortadan kaybolmasının gizemini ele aldı.
Devamını oku...