Okullar açıldı: 15 bin 547 öğrenci ve eğitimcinin testi pozitif - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Okullar açıldı: 15 bin 547 öğrenci ve eğitimcinin testi pozitif

Yunanistan’da 10 Ocak Pazartesi itibariyle okullar açılırken, bir gün önce self-test yapan öğrenci ve eğitimcilerden 15 bin 547’sinin testi pozitif çıktı.

Akşam okullarındaki eğitimci ve öğrencilerin test sonuçları ise daha geç bildirildiğinden, bu rakamın daha yüksek olması bekleniyor.

Yetkililer okulların açılmasının doğru karar olduğunu belirterek, ‘Eğer okullar açılmasaydı bu testler yapılmayacaktı ve pekçok kişi virüs taşıyıcısı olmadığını bilmeden toplum içerisinde dolaşacaktı. Okulların açılması kararının psiko-duygusal ve pedagojik olduğu kadar, sağlık açısından da doğru bir karar olduğu bir kez daha ortaya çıktı’ açıklamasında bulundular.

Pandeminin başlangıcından bu yana en büyük toplu testin yapıldığı, yaklaşık 1,6 milyon eğitimci ve öğrencinin test olduğu kaydediliyor.

Öğrenciler yarın okula gidebilmek için de bugün yeniden test yapacaklar.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...