Yunanistan, yurtdışı giriş çıkış kurallarını iki hafta uzattı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan, yurtdışı giriş çıkış kurallarını iki hafta uzattı

Yunanistan’ın yayınladığı yeni NOTAM ile birlikte ülkeye girişlerde uygulanan tedbir ve yasakların 24 Ocak Pazartesi gününe kadar uzatıldığı açıklandı.

Yunanistan’a girişlerde yaklaşık iki senedir koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle yasak ve önlemler uygulanıyor. Alınan son önlem ve yasaklar yayınlanan son NOTAM ile birlikte 24 Ocak 2022 tarihi sabah saat &.00’ya kadar uzatıldı.

NOTAM çerçevesinde yasak ve tedbirlerin uzatıldığı kararınını duyuran İskeçe (Xanthi) Milletvekili Burhan Baran yurttaşların sorun yaşamamaları adına ülkeye giriş ve çıkışlarda istenen şartları sağlamaları gerektiğini hatırlattı.

Burhan Baran’ın açıklaması şöyle:

“Değerli soydaşlarım, Yunanistan’a girişler ile ilgili 10-01-2022’ye kadar alınan kararların (Bulunduğunuz ülkelerden Yunanistan’a gelmeden önce en fazla 72 saatlik pcr veya 24 saatlik Rapid test yaptırılması, PLF formu doldurulması ve tüm bu uygulamaların 5 yaş ve üzerine geçerli olması) tamamı 24-01-2022 Pazartesi gününe kadar uzatılmıştır.”

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

61 yaşındaki İskeçeli trafik kazasında can verdi

İskeçe (Xanthi) şehrinde trafiğin en yoğun olduğu caddelerden birinde dün meydana gelen trafik kazasında 61 yaşındaki bir vatandaşın yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...