Acropolis'te iki erkeğin sahneleri hakkında inceleme başlatıldı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Acropolis’te iki erkeğin sahneleri hakkında inceleme başlatıldı

Akropolis’te iki erkeğin birbirine yakın münasebet sahnelerinin yer aldığı kısa film hakkında Yunanistan Kültür Bakanlığı’nın inceleme başlattığı ortaya çıktı.

Yunanistan Kültür Bakanlığı, Atina’daki antik Akropolis’te iki erkeğin birbirine yakın sahnelerinin yer aldığı kısa filmin sosyal medyada yayınlanmasının ardından inceleme talimatı verdi.

“Departhenon” adlı 36 dakikalık filmde iki erkek arasında münasebet sahneleri yer alıyor. 21 Aralık’ta yayınlanan filmin ardından, Kültür Bakanlığı, Akropolis’te film çekimine izin vermediğini açıkladı.

Kültür Bakanlığı, “Akropolis’i çevreleyen arkeolojik alan, anıta saygısızlık ve hakaret teşkil edecek hiçbir faaliyete uygun değildir” açıklamasında bulunurken kısa film, yüzleri gösterilmeyen erkek ve kadın oyuncuların yer aldığı birbirilerine yakın sahneler içeriyor.

Fimde Akropolis’te çekilen sahnelerde, diğer oyuncuların ayakta oluşturduğu bir daire içinde kalan iki adam ilişkiye giriyor. Kısa filmin yapımcıları, çektikleri filmin aynı zamanda politik bir eylem olduğunu vurguluyorlar.

Öte yandan filmdeki sahneye tepki gösteren Yunan Aktörler Derneği Başkanı Spiros Bibilas ise “Bir Yunan olarak utanıyorum” dedi. Filmin ardından destek verenler ve karşıtlar arasında tartışmalar sürüyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Georgidis: 50 temel üründe zam yapılmayacak

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, örgütlü süpermarket zincirleri temsilcileriyle biraraya gelerek zamlar konusunu görüştü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da iki göçmen teknesi battı: Onlarca ölü var

Yunanistan Sahil Güvenlik birimi tarafından yapılan açıklamaya göre, Kithira ve Lesvos adaları açıklarında iki göçmen teknesi battı. Her iki teknede de onlarca göçmen can verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis'in kayınpederi hayatını kaybetti

Yunanistan Başbakan Kiryakos Miçotakis’in eşi Marevas Grabovski-Miçotakis’in babası hayatını kaybetti. Miçotakis’in kayınpederi Voytek Grabovski 89 yaşındaydı.
Devamını oku...