Milletvekili Burhan Baran: Çocuklarımızın asker yoklamasını unutmayın - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Milletvekili Burhan Baran: Çocuklarımızın asker yoklamasını unutmayın

2004 yılı doğumlu erkeklerin asker yoklamalarını en yakın KEP büroları veya ilgili internet sitesinden bildirmeleri için Mart ayı sonun kadar düre bulunuyor.

KİNAL PASOK Partisi İskeçe Milletvekili Burhan Baran ildirimlerin unutulması nedeniyle asker kaçağı durumuna düşerek mağdur duruma düşülmemesi için çağrıda bulundu.

Milletvekili Burhan Baran’ın açıklaması şöyle:

“Değerli soydaşlarım. Günlük koşuşturmalarımız içerisinde bazen unuttuğumuz ve sonuç itibarı ile cezai işlemlerle bile karşı karşıya kaldığımız bir sorunda çocuklarımızın asker yoklamasını aksatmamızdır.

2004 doğumlu çocuklarımızın asker yoklamalarını en yakın Halka Hizmet Büroları nda (ΚΕΠ) veya www.stratologia.gr internet adresinden en geç Mart ayı sonuna kadar yaptırtmanız gereklidir.

Gerekli evraklar Kimlik (Taftotita), Vergi Numarası (AFM) , Sigorta Numarası (AMKA) ve mail adresi bulundurmanız yeterlidir.”

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

61 yaşındaki İskeçeli trafik kazasında can verdi

İskeçe (Xanthi) şehrinde trafiğin en yoğun olduğu caddelerden birinde dün meydana gelen trafik kazasında 61 yaşındaki bir vatandaşın yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de buzlu yollar: Bir günde 3 kaza

Yunanistan genelinde hakim olan ‘Elpida’ kötü hava dalgası, Batı Trakya’da da etkili olurken, trafik kazalarını da beraberinde getirdi.
Devamını oku...