Yunan uzmanlar: Bugün 50.000 vakaya doğru gidiyoruz - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan uzmanlar: Bugün 50.000 vakaya doğru gidiyoruz

Yunanistan’da Omikron mutasyonu şaha kalkmış dörtnala koşarken Selanik’te yapılan 10 PCR moleküler testin 7’si pozitif çıkıyor.

Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY yetkilileri Omikron mutasyonunun hızla genişlediği bir dönem sürerken bugün yeni bir rekoar vaka sayısının açıklanmasını bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre bu sabah saat 11.00’e kadar 34 bin vaka tespit edilirken, nihai sayının 50.000’e ulaşacağı tahmin ediliyor.

Korona salgınında patlama yaşanacağı Yunan bilim insanları tarafından bekleniyordu. Selanik’teki tanı merkezlerinde yapılan 10 moleküler testten (PCR) 7’si pozitif çıkarken, EODY Başkanı Theoklis Zaoutis dün vakaların yüzde 70’inin ve hastane başvurularının yüzde 70’inin Omicron varyantı nedeniyle olduğunu açıkladı.

Vakalardaki artışı ve Omicron’u durdurmak için kapsamlı bir “acil eylem planı” hazırlamaya çalışan Başbakanlık Ofisi koronavirüse karşı yeni yasak ve önlemler arıyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çocuklarımızı motosikletimize ne zaman bindirebiliriz? İşte kurallar...

Yunanistan genelinde olduğu gibi, Batı Trakya’da da pekçok motosiklet sürücüsü, küçük çocuklarını motosiklete bindirmeye devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanlılar altın lira alıyor, satmıyor

Yunanistan’da vatandaşların genel olarak kriz dönemlerinde olduğu gibi bu savaş ve enerji krizi döneminde de altın lira satın almaya yöneldiği görüldü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Haziran ayı emekli maaşlarının ödeneceği tarihler belli oldu

Yunanistan’da 2022 yılı Haziran ayı emekli maaşlarının ödeneceği tarihler belli oldu.
Devamını oku...