Yunanistan: Tatiller için bedava iki test daha hediye geliyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Tatiller için bedava iki test daha hediye geliyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis tüm yurttaşlara noel ve yeni yıl tatilleri öncesi iki self-test hediye edileceğini açıkladı.

Uzmanlar heyetinden kapalı eğlence mekanlarına girişlerde herkesten test istenmesi önerisi aldığını doğrulayan Başbakan Miçotakis, “Evet bu öneriyi sundular ancak reddettim. Aşılılara haksızlık olacağını, uygulanmasının çok zor olacağını ve aşılama programına da zarar vereceğini düşündüm. Bu yüzden sadece aşısızlar test sunacaklar. Herkese bir şey dayatmak yerine güvenmeyi seçtim. Bu nedenle de tüm halka iki ücretsiz self-test verilmesi talimatını verdim” ifadelerini kullandı.

Self-testlerin ilkinin tatillerde ve ikincisinin Yeni Yıldan hemen sonra kullanılmasını isteyen Miçotakis, “Vatandaşlarımızdan, özellikle şenlikli toplu kutlamalardan önce bunları kullanmalarını istiyorum.” dedi.

Bakanlar Kurulu’nda bakanları bilgilendiren Başbakan ayyrıca, pandeminin gidişatına göre her ne yeni önlem masada olursa olsun, tüm okulların kapatılması gibi bir durumun olmayacağını söyledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan-Türkiye Sınır Kapılarında Geçişler Duracak! Greve Bağlı Geçiş Kısıtlamaları

Yunanistan’ı Türkiye’ye bağlayan kara sınır kapılarından Kipi ve Kastanies’de, Yunanistan Gümrük Memurları Federasyonu’nun çağrısı üzerine başlatılan grev, iki ülke arasındaki geçişleri doğrudan etkileyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Saatler Değişiyor! Yaz Saati Geldi

Yunanistan, 30 Mart Cumartesi’yi 31 Mart Pazar’a bağlayan gece, yaz saati uygulamasına geçiş yapmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Biden: ABD Ve Yunanistan Arasındaki İttifak Her Zamankinden Daha Güçlü

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Bağımsızlık Günü dolayısıyla yayımladığı bir mesajda, ABD ve Yunanistan arasındaki ittifakın her zamankinden daha güçlü olduğunu belirtti.
Devamını oku...