DEİ’den yüzde 80 zam çıktı: Yarın son gün, hemen başvurun - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

DEİ’den yüzde 80 zam çıktı: Yarın son gün, hemen başvurun

Yunanistan Kamusal Elektrik İdaresi’nin (DEİ), rakip şirketlerin de hatrını yapmak için sabit elektrik faturalarına yüzde 80 oranında zam yapmaya karar verdi.

Toptan elektrik fiyatlarının patlamasının ardından vatandaşın son güvencesi haline gelen DEİ’nin ‘myHome’ faturalarında fiyat değişikliğine gittiği, sadece 2 Aralık 2021’e kadar indirimli fatura için başvuranlara bu imkanın sağlanacağı kaydediliyor.

DEİ’nin konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması tepki toplarken, şirketin resmi sitesinde ‘myHome’ faturası fiyatlarının sıralandığı, altta ise ‘2 Aralık’a kadar başvuran müşteriler için’ diye bir ‘banner’de olduğu görülüyor.

Buna göre başvuru yapmaya yetişmiş olan vatandaşlar 1000 kilovat elektriğe 96 evro ödeyecekken, yetişememiş olanlar ise 3 Aralık itibariyle 170 evro (yüzde 77,1 daha fazla) ödeyecekler.

Yine aynı şekilde eğer bu başvuru internet üzerinden yapılmamışsa, bu fiyat 180 evroya (yüzde 80 daha fazla) yükselecek.

Sabit fatura ücreti de 4 ayda bir 2 evrodan 4 evroya artırılırken, gece faturası ise megavat başı 76 evrodan 130 evroya (yüzde 71 daha fazla) artırılıyor.

DEİ tüm bu süreçte gelirlerini katlarken (2019’a kıyasla 2020’de gelirleri 3’e katlandı) olan ise yine vatandaşa olmaya devam ediyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...