Profesör Kapravelos: Okullar kapatılsın, toplu taşıtlara testle binilsin - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Kapravelos: Okullar kapatılsın, toplu taşıtlara testle binilsin

Selanik Papanikolau Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi Müdürü Nikos Kapravelos, vatandaşların aşılanması ve hükümetin daha sert önlemler alması gerektiğini savundu.

Koronavirüste ikinci dalga yaşanır ve sağlık sistemi ağır basınç altında kalırken planlı ameliyatların iptal edilmek zorunda kaldığını söyleyen Kapravelos, aylar sonra ameliyat için hastaları aradıklarında çoğunun öldüğünü belirtti.

‘Parası olanlar özel doktorlara gidip ameliyat oldular, olmayanlar ise yaşamlarını yitirdi’ diyen Müdür, ‘Telefon ettiğimizde yakınları bize küfrediyor, ‘Şimdi mi aklınıza geldi? Çoktan kaybettik’ yanıtını veriyorlardı’ dedi.

Koronavirüs kaynaklı ölümlerin önüne geçilmesi için vatandaşların aşılanması gerektiğini belirten Kapravelos, hükümetin de önlemleri sertleştirmesi gerektiğini kaydetti.

Almanya’da olduğu gibi aşısızlara toplu taşıtlara binerken rapid test zorunluğu getirilmesi gerektiğini söyleyen Müdür, spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasını ve okulların geçici olarak kapatılmasının gerektiğini savundu.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İlaç kıtlığı: Dokuz şirket hakkında şikayette bulunuldu

Yunanistan İlaç Firmaları Birliği (SFEE), Yunanistan Eczacılar Birliği’nin ilaç firmaları için ilaç kıtlığına ilişkin yaptığı suçlamalara yanıt verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan-Türk sınırındaki çelik çitlere Avrupadan para yok

Avrupa Komisyonu, sınırlardaki çitler için finansman onayını reddediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

6 bin evroya kadar borçlu olanlara yeniden elektrik bağlama ve borç silme kimler için geliyor?

Elektrik faturalarının yüzde 100’e varan kısmının Enerji Dönüşüm Fonu’ndan sağlanan kaynaklarla ödenmesi, 31 Aralık 2022 tarihine kadar vadesi geçmiş elektrik kesintisi olan hassas durumdaki haneler tarafından, ana konutlarının elektrik faturasına ilişkin ödemelerini karşılamak şartıyla talep edilebilecek.
Devamını oku...