Profesör Kapravelos: Okullar kapatılsın, toplu taşıtlara testle binilsin - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Kapravelos: Okullar kapatılsın, toplu taşıtlara testle binilsin

Selanik Papanikolau Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi Müdürü Nikos Kapravelos, vatandaşların aşılanması ve hükümetin daha sert önlemler alması gerektiğini savundu.

Koronavirüste ikinci dalga yaşanır ve sağlık sistemi ağır basınç altında kalırken planlı ameliyatların iptal edilmek zorunda kaldığını söyleyen Kapravelos, aylar sonra ameliyat için hastaları aradıklarında çoğunun öldüğünü belirtti.

‘Parası olanlar özel doktorlara gidip ameliyat oldular, olmayanlar ise yaşamlarını yitirdi’ diyen Müdür, ‘Telefon ettiğimizde yakınları bize küfrediyor, ‘Şimdi mi aklınıza geldi? Çoktan kaybettik’ yanıtını veriyorlardı’ dedi.

Koronavirüs kaynaklı ölümlerin önüne geçilmesi için vatandaşların aşılanması gerektiğini belirten Kapravelos, hükümetin de önlemleri sertleştirmesi gerektiğini kaydetti.

Almanya’da olduğu gibi aşısızlara toplu taşıtlara binerken rapid test zorunluğu getirilmesi gerektiğini söyleyen Müdür, spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasını ve okulların geçici olarak kapatılmasının gerektiğini savundu.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Halk En Çok Hangi Hastalıktan Ölüyor?

Yunanistan’da vatandaşların en çok hangi hastalıklardan dolayı öldükleri belli oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Grev Ulaşımı Felç Edecek

ADEDY’nin çağrısıyla başlayan ve Yunanistan Toplu Taşıma Federasyonu tarafından desteklenen 24 saatlik grev, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlıyor. İşçi sendikalarının grev ilan etmesi, toplu taşıma hizmetlerinde önemli aksamalara yol açacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...