Uzmanlar: 20 kişilik sınıfta 2 kişiden fazla koronalı olursa sınıf kapansın - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Uzmanlar: 20 kişilik sınıfta 2 kişiden fazla koronalı olursa sınıf kapansın

Yunanistan’da okullarda görülen koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte, veliler olduğu kadar uzmanlar da sınıf kapatmak için gerekli olan yüzde 50 + 1 vaka uygulamasını sorgulamaya başladılar.

Son dönemlerde okullarda görülen vakalardaki korkunç artış, eğitimcileri, velileri ve öğrencileri korkutmaya başlamıştı.

Özellikle aşılanacak yaşlarda olmayan anaokulu ve ilkokul çocuklarında görülen vakaların tavan yapması, uzmanları alarma geçirdi.

Atina Üniversitesi Tıp Fakültesi profesörlerinden Athina Linu, newsbomb sitesinde yaptığı açıklamada, sınıfların kapanması için gerekli olan öğrencilerin yüzde 50 + 1 öğrencinin virüse yakalanması uygulamasının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Linu, bu uygulmaya baştan beri karşı çıktığını belirtirken, çözüm olarak bunun yüzde 10 + 1 öğrenci olarak değiştirilmesi gerektiğini, sınıfta ikinci virüs vakasına rastlanılır rastlanılmaz tüm öğrencilerin rapid teste tabi tutulmalarını önerdi.

Selanik Papanikolau Hastanesi yoğun bakım ünitesi müdürü Nikos Kapravelos da okullarda önlemlerin yetersiz olduğuna dikkat çekerken, okullarda virüsün daha hızlı yayıldığını ve çocuklardan evdekilere sıçradığını ekledi.

Selanik Aristotelio Üniversitesi profesörlerinden Dimosthenis Sariyannis de yüzde 50 + 1 öğrenci uygulamasının yanlış olduğunu belirtirken, bu oranın düşürülmesi gerektiğini vurguladı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis Rusya yolcusu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis önümüzdeki hafta Rusya’ya giderek Rus lider Putin ile görüşmesi bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

200 kadının çocuk paralarını cebe indirdi

Yunanistan’ın Ahaia kentinde 1000 kişinin TAXISNET kodlarını ele geçiren adam 200 kadının çocuk paralarını cebe indirmeyi başardı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık çalışanları haykırdı: Bizi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün!

Yunanistan Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonu’nun (POEDİN) çağrısıyla gerçekleşen sağlık çalışanları genel grevi büyük bir katılımla gerçekleşti.
Devamını oku...