Pagoni: Aşısızlar süpermarketlere çift maske ve testle sokulmalı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Pagoni: Aşısızlar süpermarketlere çift maske ve testle sokulmalı

Atina-Pire Hastane Doktorları Derneği Başkanı Matina Pagoni, aşısız vatandaşların süpermarketlere rapid test ve çift maske ile alınmasını önerdi.

Süpermarketlerde 8 metrekare başına 1 müşteri kuralının kontrol edilmesinin zor olduğunu belirten Başkan, dolayısıyla hükümetin burada vatandaşların sağlığını korumak için başka önlemler alması gerektiğini bildirdi.

Pagoni, maskenin hayat kurtardığını belirtirken, açık alanlarda da aşılı-aşısız tüm vatandaşlar için zorunlu olması gerektiğini vurguladı.

Yeni bir kapanmanın (lockdown) aşısızlar için bile söz konusu olmadığını belirten Başkan, yürürlükteki önlemlerin düzgün uygulanması halinde her şeyin yolunda gideceğini belirtti.

Noel yortusu günlerinin zor geçeceğini belirten Pagoni, yoğun bakım ünitelerinin dolu olduğuna dikkat çekerek, vatandaşları özellikle Noel masalarında dikkatli olmaya davet etti.

Pagoni, son olarak aşının hayat kurtardığını vurgularken, ‘Üçüncü doz asıl hikayeyi kurtaracak olan doz. Kesinlikle vurdurun. Hatta retçi olduğu için değil de korktuğu için ilk dozu vurdurmamış olanlara da buradan sesleniyorum. Aşılanın’ ifadelerini kullandı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis Rusya yolcusu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis önümüzdeki hafta Rusya’ya giderek Rus lider Putin ile görüşmesi bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

200 kadının çocuk paralarını cebe indirdi

Yunanistan’ın Ahaia kentinde 1000 kişinin TAXISNET kodlarını ele geçiren adam 200 kadının çocuk paralarını cebe indirmeyi başardı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık çalışanları haykırdı: Bizi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün!

Yunanistan Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonu’nun (POEDİN) çağrısıyla gerçekleşen sağlık çalışanları genel grevi büyük bir katılımla gerçekleşti.
Devamını oku...