Kapravelos: Aşısızlara sokağa çıkma yasağı getirilsin - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kapravelos: Aşısızlara sokağa çıkma yasağı getirilsin

Selanik’in Papageorgiu Hastanesi 2. Yoğun Bakım Ünitesi Müdürü Nikos Kapravelos, hastanelerde yoğun bakım ünitelerinin dolduğunu, Kasım ayında ölümlerde büyük artış olacağını söyledi.

Kapravelos, kendi hastanelerinde yoğun bakım ünitesindeki yatakların dolu olduğunu, bu sebeple bazı hastaları ameliyathanelerde yatırdıklarını kaydetti.

Müdür, Kasım ayının tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi ağır geçeceğini ve 15-20 Kasım’a kadar pekçok kişinin yaşamını yitireceğini belirtirken, tüm Kuzey Yunanistan’da yoğun bakım ünitelerinin dolup taştığını ve hastaların normal odalarda entübe edildiğini aktardı.

Bazılarının işlerini kaybetmek pahasına aşı vurdurmadıklarını belirten Kapravelos, bunların ikna edilmesinin imkansız olduğunu, çarenin aşısızlara sokağa çıkma yasağı (lockdown) getirilmesi olduğunu belirtti.

Aşılılara da virüs bulaşabileceğini, ama ihtimalin yüzde 60 oranında düşük olduğunu belirten Müdür, böylece virüsün yayılması ihtimalinin azalacağını ekledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Halk En Çok Hangi Hastalıktan Ölüyor?

Yunanistan’da vatandaşların en çok hangi hastalıklardan dolayı öldükleri belli oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Grev Ulaşımı Felç Edecek

ADEDY’nin çağrısıyla başlayan ve Yunanistan Toplu Taşıma Federasyonu tarafından desteklenen 24 saatlik grev, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlıyor. İşçi sendikalarının grev ilan etmesi, toplu taşıma hizmetlerinde önemli aksamalara yol açacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...