Kavala’da internet bankası sanıp 40 bin evrosunu kaptırdı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kavala’da internet bankası sanıp 40 bin evrosunu kaptırdı

Yunanistan’da son dönemde dur durak bilmeyen internet üzerinden dolandırıcılık vakalarına her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz Çarşamba günü Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin Kavala ilinde, banka amblemini kullanarak bir adama SMS gönderen dolandırıcılar, banka hesabının dondurulduğunu, yeniden aktif hale gelmesi için şahsi bilgilerini yenilemesi gerektiğini yazdılar.

Panikleyen adam verilen ‘link’e tıklayıp şahsi bilgilerini girince, dolandırıcılar, adamın toplamda 39 bin evro parasını, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere iki ayrı ‘taksit’ halinde kendi hesaplarına aktardılar.

Yine aynı şekilde dolandırıcıların Çarşamba günü bir kadına da e-posta göndererek banka şifrelerini ele geçirdikleri, ancak hesabında sadece 230 evro buldukları ve onu da kendi hesaplarına aktardıkları ekleniyor.

Kavala Polisi konu hakkında soruşturma başlatmış durumda.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...