Akrabaları koronadan öldüğüne inanmadı, cenazeyi gömmedi: Otopsi istediler - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Akrabaları koronadan öldüğüne inanmadı, cenazeyi gömmedi: Otopsi istediler

Yunanistan’da son dönemlerde koronavirüs kaynaklı ölümlere vatandaşlar arasında itirazlar artıyor. Akrabalarının koronadan öldüğüne inanmayan aile otopsi istedi.

Serez Hastanesi’nde ilginç bir olay yaşandı. Vefat eden adamın ölüm nedeni koronavirüs yazıyordu. Akrabaları buna inanmayınca cenazeyi gömmeyi reddettiler ve naaşa otopsi yapılmasını istediler.

Drama’dan koronavirüse yakalan hasta Serez Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hayata veda eden adam hakkında akrabaları, koronavirüsten öldüğüne ikna olmak için otopsi istediler.

Drama’dan 66 yaşında, aşılanmamış, koronavirüse yakalanmış ve Serez hastanesinde yaklaşık bir hafta entüme edilerek hastanede yatmak zorunda kalan erkek hasta can verince akrabaları kendilerine verilen koronavirüs ölüm belgesini kabul etmediler. 

Otopsi isteği nedeniyle işlemler başlayıp tamamlanana kadar cenaze 3 gün morgda bekletildi.

Hastane yetkilileri Serez hastanesinde yakınlarının koronavirüsü ölüm nedeni olarak kabul etmediği vakaların çok olduğunu, ancak ısrarla otopsi talep edilen ilk vaka olduğunu ve otopsi yapılmak zorunda kalındığı belirtiyorlar.

Otopsi için ceset Selanik’teki Selanik Aristo Üniversitesi Adli Tıp ve Toksikoloji Laboratuvarı’na nakledildi. 

Selanik’te otopsi, 66 yaşındaki aile tarafından atanan bir bilirkişinin huzurunda devlet adli tabibi tarafından yapıldı. Sonunda koronavirüsten kaynaklanan büyük ve geniş bir akciğer lezyonu olduğu doğrulandı.

Bilirkişi huzurunda yapılan otopsiden sonrası akrabaları ikna olurken merhumun naaşı alınarak ebedi istirihatgahına gömüldü.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...