Isınma yardımı başvuru platformu açılıyor: İşte detaylar - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Isınma yardımı başvuru platformu açılıyor: İşte detaylar

Yunanistan Maliye Bakan Vekili Theodoros Skilakakis, ısınma yardımı için başvuru platformunun 10 Kasım’a kadar açılmış olacağını duyurdu.

Bakan Vekili, geçtiğimiz yıl ısınma yardımı almış olanlara, yardımın bir miktarının peşin olarak 10 Aralık’a kadar ödeneceğini kaydederken, bu miktarın geçtiğimiz yıl aldıkları toplam yardımın tamamına tekabül edeceğini kaydetti.

Faturaların daha fazla olması durumunda ise, aradaki farkın 30 Aralık’a kadar kendilerine ödeneceğini aktaran Skilakakis, yeni hak sahiplerinin de yardımı aynı tarihte, 30 Aralık’a kadar alacaklarını ekledi.

Cari açığın yüzde 7,3 olduğunu ve bu sebeple Özel Tüketim Vergisi’nin kaldırılmasının söz konusu olmadığını belirten Bakan, ‘Elimde olsa yarın kaldırırdım’ derken, pahalılık konusunda ise, fiyatların Nisan’dan önce düşmeye başlayacağını vurguladı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...