Isınma yardımı başvuru platformu açılıyor: İşte detaylar - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Isınma yardımı başvuru platformu açılıyor: İşte detaylar

Yunanistan Maliye Bakan Vekili Theodoros Skilakakis, ısınma yardımı için başvuru platformunun 10 Kasım’a kadar açılmış olacağını duyurdu.

Bakan Vekili, geçtiğimiz yıl ısınma yardımı almış olanlara, yardımın bir miktarının peşin olarak 10 Aralık’a kadar ödeneceğini kaydederken, bu miktarın geçtiğimiz yıl aldıkları toplam yardımın tamamına tekabül edeceğini kaydetti.

Faturaların daha fazla olması durumunda ise, aradaki farkın 30 Aralık’a kadar kendilerine ödeneceğini aktaran Skilakakis, yeni hak sahiplerinin de yardımı aynı tarihte, 30 Aralık’a kadar alacaklarını ekledi.

Cari açığın yüzde 7,3 olduğunu ve bu sebeple Özel Tüketim Vergisi’nin kaldırılmasının söz konusu olmadığını belirten Bakan, ‘Elimde olsa yarın kaldırırdım’ derken, pahalılık konusunda ise, fiyatların Nisan’dan önce düşmeye başlayacağını vurguladı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...