Yunanistan’ı sel aldı: Ev ve işyerlerini su bastı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ı sel aldı: Ev ve işyerlerini su bastı

Yunanistan genelini saran kötü hava dalgası ve şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu. Onlarca ev ve işeri sular altında kalırken vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Başkent Atina’da şiddetli yağışlar nedeniyle ev ve işyerlerini su basarken sokaklardan akan sel araçları sürükledi. Okulda mahsur kalan öğrenciler sıralardan köprü yaparak okuldan ayrılabildi.

Yerel yönetimler Yunanistan genelinde etkisi süren sağanak yağış ve fırtına, nedeniyle vatadaşların dikkatli olmasını istiyorlar.

Atina’da özellikle Nea Smyrni, Paleo, Gounari, Antheon ve Haydari bölgelerinde su baskınları yaşanırken sokaklar dereye döndü.

Aşırı yağış nedeniyle tıkanan mazgallar ve yetersiz altyapı nedeniyle araçlarda mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Öte yandan bir saatte ortalama 120 kilo yağışın düştüğü Atina ve Pire’de okullar cuma günü kapalı kalacak. 

Kötü hava dalgasının 15 Ekim 2021 Cuma akşamına kadar sürmesi bekleniyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...