İskeçe’den sonra Evros da ‘kızardı’ - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’den sonra Evros da ‘kızardı’

Yunanistan’da koronavirüs epidemiyoloji haritasında, İskeçe’nin (Xanthi) ardından Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilide kırmızı gruba (aşırı yüksek risk) dahil oldu.

Batı Trakya’da sadece Rodop ili turuncu grupta (yüksek risk) kalırken, Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin diğer iki ili olan Drama ve Kavala da kırmızı grupta.

Hangi grupta olursa olsun bölgelere herhangi bir kısıtlama getirilmezken, Bakanlık, vatandaşların yaşadıkları bölgelerin virüs oranını görmeleri açısından bu haritayı yayınlıyor.

Öte yandan Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) ekiplerinin bilgilendirme yapmak, daha fazla test yapmak ve vatandaşları aşı vurdurmaya ikna etmek üzere bölgede harekete geçeceği aktarılıyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 3279 vaka 38 ölüm 351 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 20 Ekim Çarşamba günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 3.279 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'nin son resmi müftüsü Hafız Cemali'nin isminin sokağa verilmesini istediler

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi’ndeki Spartakos listesi, Belediye Meclis Başkanı Kleopatra Stoyannidu’ya gönderdiği mektupla Gümülcine’nin son resmî müftüsü Hafız Cemali Meço’nun isminin Gümülcine’de bir sokağa verilmesini istedi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Uzmanlar: Aşısızlar 16 ayda bir koronaya yakalanacak

ABD’de yapılan bir araştırma koronavirüs geçirmiş olanların yeniden koronavirüse yakalanma ihtimalinin yüzde 50 olduğunu bildirdi.
Devamını oku...