Yunanistan’da internet üzerinden dolandırmaların önüne geçilemiyor: Yüzde 200 arttı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da internet üzerinden dolandırmaların önüne geçilemiyor: Yüzde 200 arttı

Yunanistan’da internet üzerinden dolandırıcık almış başını giderken, dolandırıcıların sadece son 9 ay içerisinde mağdur ettikleri vatandaşlardan 40 milyon evro ‘yürüttükleri’ belirtildi.

Tam 100 çeşit internet dolandırıcılığı tespit edilirken, son zamanlarda bu dolandırıcıkların yüzde 200 oranında artması Vatandaşı Koruma Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, 14 Ekim Perşembe günü Bakan Yardımcısı Lefteris İkonomou, Yunanistan Merkez Bankası Başkanı Yannis Sturnaras, Genel Sekreter Konstantinos Çuvalas, Yunanistan Polis Şefi Mihalis Karamalakis, Bankalar Birliği Başkanı Vasilios Rapanos, Komite Başkan Yardımcısı Georgios Pashas, Yunanistan Bankacılık Birliği Genel Sekreteri Haroula Apalagaki, Koordinasyon Komitesi Başkanı Ioannis Grammatikos ve Siber Suçlar Kovuşturma Müdürü Vassilios Papakotis ile bir toplantı gerçekleştirdi.

‘Phishing’ adı verilen bu siber dolandırıcılığın önüne geçilmesinin yollarını tartışan yetkililer, ilk etapta vatandaşlara geniş kapsamlı bir bilgilendirme kampanyası başlatma kararı aldılar.

Akabinde ise Yunan Polisi, Yunanistan Merkez Bankası ve Bankalar Birliği ve diğer ilgili kurumlar arasında bir Koordinasyon Merkezi kurulacak.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan Polisi'ne 2 kişilik elektrikli araç

Yunan Polis Teşkilatı Sahil Güvenlik güçlerinin kullanması amacıyla iki kişilik elektrikli Citroen Ami moped araçlardan aldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Stadyumda taraftar sayısına yeni izin: Açık alan 40, kapalı alan 12 bin

Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu, açık ve kapalı stadyumların seyirci doluluk oranını yüzde 90’a çıkardıklarını duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Papandreou KİNAL liderliğine aday olduğunu resmen açıkladı

Eski Başbakan Yorgo Papandreu KINAL Partisi Genel Başkanlığına resmen aday olduğunu açıkladı.
Devamını oku...