İskeçe’de kız öğrenciye okulda yapılanlar sonrası hâlâ psikolojik tedavi görüyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de kız öğrenciye okulda yapılanlar sonrası hâlâ psikolojik tedavi görüyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde bir ortaokulda, erkek öğrenciler, bir kız öğrenciye sözlü ve fiziki şiddet uygulamakla suçlandılar.

Bundan 3 yıl önce, 2017-2018 eğitim yılında yaşanan olay bugün İskeçe Çok Hakimli Mahkemesi’nde görüşülürken, 2 erkek öğrencinin kıza ‘Şişko, gözlüklü, pelekan, lezbiyen’ gibi ve daha nice ağıza alınmayacak küfürler ve aşağılamalarla hakaret ettikleri, kızın karnına ve genital bölgesine yumruk ve tekmeler savurdukları ileri sürüldü.

Bugün 17 yaşında olan kızın o sürekli bullying sonrasında psikolojisinin bozulduğu ve bugün psikolojik tedavi gördüğü belirtilirken, sakinleştirici ilaç kullandığı da ekleniyor.

Kızın ailesi bu saldırıları yapan çocukların ailesinin mahkum olmasını isterken, yine aynı şekilde okul müdüresinin de olaya müdahale etmediği ve bu suçu örtmeye çalıştığı gerekçesiyle mahkum olmasını talep ediyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'nin son resmi müftüsü Hafız Cemali'nin isminin sokağa verilmesini istediler

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi’ndeki Spartakos listesi, Belediye Meclis Başkanı Kleopatra Stoyannidu’ya gönderdiği mektupla Gümülcine’nin son resmî müftüsü Hafız Cemali Meço’nun isminin Gümülcine’de bir sokağa verilmesini istedi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Polisten korona baskını: İskeçe’de 2 tutuklama, Rodop’ta 2 bin evro ceza

Koronavirüs yayılmasını engellemek için uygulanan önlem ve yasakları denetleyen polis ekipleri Doğu Makedonya – Trakya’nın Rodop ve İskeçe illerinde mağazalarda para cezası yağdırırken iki kişi de gözaltına alındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya ABD'nin savaş üssüne dönüyor: Dedeağaç'a donanma geliyor

Yunanistan ile ABD arasında imzalanan askeri anlaşma çerçevesinde, Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) şehrine eşi benzeri görülmemiş bir donanma geliyor.
Devamını oku...