Yunanistan’da 28 Ekin OHİ Bayramı için resmî geçitler düzenlenecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 28 Ekin OHİ Bayramı için resmî geçitler düzenlenecek

Atina'da düzenlenen 25 Mart Bağımsızlık Günü resmî geçit töreninde yürüyen Evzon (Efsun veya Çolya) askerleri.

Yunanistan’da her yıl remi bayram olarak kutlanan 28 Ekim ‘OHİ’ (Hayır) yortusu kapsamında gerçekleşen resmi geçitler, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle iptal edilmişti.

Bu yıl resmi geçitlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği üzerine tartışmalar kamuoyunda sürerken, Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, geçtiğimiz günlerde, bölgelerin epidemiyolojik verilerine göre bazı yerlerde geçitlerin yapılacağını, bazı yerlerde ise yapılmayacağını belirtmişti.

Konuyla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Makis Voridis, ‘Bugün her geçen gün eylemler ve etkinlikler olurken 28 Ekim resmi geçitini iptal edemeyiz’ derken, ‘Tek alınacak önlem, maske kullanılması yönündeki güçlü öneri olabilir’ dedi.

Resmi geçitlerin normal olarak yapılacağını belirten Bakan, maske ile gerçekleşeceğini kaydettikten sonra, resmi geçidin sadece aşılılar için olmasının söz konusu olmadığını ekledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...