Binlerce paket servis elemanı yollara döküldü: Cuma günü grev var - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Binlerce paket servis elemanı yollara döküldü: Cuma günü grev var

Yunanistan’ın ünlü yemek sipariş sitesi e-food’un çalışanlarına dayattığı serbest çalışan (free lancer) olma olayını protesto eden binlerce paket servis elemanı motosikletleriyle yollara döküldü.

22 Eylül Çarşamba günü başkent Atina’da motosikletleriyle sokaklara dökülen çalışanlar, e-food merkezi önüne gelirken, polis, binaya yaklaşmalarına izin vermedi.

Kendilerine gönderilen SMS ile serbest çalışan konumuna geçmeleri, aksi halde işlerini kaybedecekleri bildirilen çalışanlar, e-food merkezi önünde bu durumu protesto eden sloganlar atarken, devamında ise motosikletleriyle Atina sokaklarında bir protesto turu sergilediler.

Çalışanlar, 24 Eylül Cuma günü 24 saatlik genel greve gideceklerini duyururken, tüm diğer emek örgütlerinden kendileriyle dayanışmalarını talep ettiler.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...