İşsizlik şampiyonluğunu İskeçe kazandı: Gençlerin yüzde 70’i işsiz - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İşsizlik şampiyonluğunu İskeçe kazandı: Gençlerin yüzde 70’i işsiz

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ili İşçi Merkezi Başkanı Angelos Bebekidis, İskeçe’de işsizliğin zirve yaptığını kaydederken, son dönemde iş kazalarındaki artışa da dikkat çekti.

İskeçe’de işsizliğin yüzde 45’in üzerinde olduğunu belirten Başkan, ‘Bundan 5-6 yıl önce resmi işsizlik oranı yüzde 38, gayrıresmi yüzde 42 idi. Bu da yeni istihdamların sağlanmadığı, hiçbir şeyin iyiye doğru gitmediği anlamına geliyor’ dedi.

Özelliklerle gençlerde ve kadınlarda işsizlik oranının yüzde 70’e ulaştığını kaydeden Bebekidis, İskeçelilerin bir gündelik için Almanya, Belçika, Finlandiya ve en son Katar’ın yolunu tuttuğunu, döndüklerinde ise İş ve İşçi Bulma Kurumu (OAED) kuyruğunda beklediğini belirtiyor.

Daha önceki yönetimlerle klima ve kaloriferden odun ve odun sobasına geçtiklerini belirten İşçi Merkezi Başkanı, ‘Bugün ise gelen elektrik faturalarına bakıldığında elektrikten gaz lambasına geçeceğiz gibi görünüyor’ diye ekliyor.

İskeçe’nin iş kazalarında da başı çektiğini hatırlatan Bebekidis, ‘Acilen teknik denetim bölümü kurulmasını ve işyerlerinin denetlenmesini istiyoruz ki, belki birkaç hayat kurtarılır’ ifadelerini kullandı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 1100 vaka 24 ölüm 337 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Eylül Pazar günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 1.100 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Samaras’tan Batı Trakya uyarısı: ‘Çok dikkatli olmalıyız’

Yunanistan’ın milliyetçi fikirleriyle bilinen eski başbakanı Andonis Samaras, Ta Nea gazetesine verdiği röportajda Batı Trakya ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Salı günü savaş sirenleri çalacak

Yunanistan’da TAMS-Parmenion21 tatbikatı kapsamında 28 Eylül Salı günü ülke genelinde savaş sirenleri çalacağı duyuruldu.
Devamını oku...