Piyasaya binlerce sahte 2 evro sokan çete yakalandı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Piyasaya binlerce sahte 2 evro sokan çete yakalandı

Kuzey Yunanistan Emniyet Teşkilatı’na bağlı polis ekipleri piyasaya madeni sahte para sokan şebekeyi tespit ederek operasyon düzenledi.

Yapılan operasyonda 1.524 adet sahte 2 evroluk madeni para ve 202.825 evro ele geçirildi.

Kuzey Yunanistan emniyet teşkilatı ekipleri gerçeğine benzeyen sahte 2 euroları piyasaya süren suç örgütüne baskın düzenlerken yabancı uyruklu 6 kişi tutuklandı.

Haklarında dosya hazırlanmak üzere tutuklanan altı yabancı uyruklu, suç örgütü kurmak ve sahte madeni paraları tedavüle sokmaktan yargılanacaklar.

Polisin yaptığı soruşturmada suç örgütünün, Selanik’in merkezinde, beş toptan ve perakende mağazası aracılığıyla madeni paraları dolaşıma soktukları tespit edildi.

Polisin 13 Eylül Pazartesi günü yaptığı aramalarda, gözaltına alınanların yanı sıra bir ev, 5 dükkan, 2 depo ve 2 otomobilde 202.825 evro, ve 1.524 adet 2 avroluk madeni paralara el konuldu.

Yunanistan Merkez Bankası’nın özel madeni para işleme makinesinde kontrol edildikten sonra gerçekliğinin şüpheli olduğu ortaya çıkan ve el konulan madeni paraların laboratuvar incelemesi için Adli Soruşturma Müdürlüğü’ne gönderileceği belirtildi.

Ayrıca tutuklanan iki suç örgütü mensubu hakkında soruşturmada kendilerine ait bir dükkanda yasal olarak ülkemizde bulunmalarını haklı gösterecek belgeleri olmayan yabancı işçi çalıştırdıklarının ortaya çıkması üzerine dava dosyası açıldı.

Gözaltına alınan şahıslar, yetkili savcılığa sevk edildi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yaşlı adamın başına gelmeyen kalmadı: Köpeğin sahibine 1000 evro ceza

Yunanistan’ın Selanik şehrinin Halkidona bölgesinde 83 yaşında bir adam, genç sahibinin köpeğinin tasmasını düzgün tutamaması nedeniyle kötü anlar yaşadı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Retçi baba 2,7 milyon evroluk tazminat istiyor

Yunanistan’ın Selanik şehrindeki Thermi 2. İlkokulu’nun müdüresi, koronavirüs retçisi bir velinin 2,7 milyar evro tutarındaki tazminat davasıyla karşı karşıya.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hastaneye ‘sahte aşı sertifikası’ operasyonu: Savcı direktif verdi

Yunanistan’ın Selanik şehrindeki Papanikolau Hastanesi’ndeki sağlık personelinin aşı sertifikalarının sahte olup olmadığı incelenecek.
Devamını oku...