Vasilakopulos: Okulların açılmasıyla vakalar artacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Vasilakopulos: Okulların açılmasıyla vakalar artacak

Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım profesörü Theodoros Vasilakopulos, okullar ve üniversitelerin açılmasıyla birlikte Kovid-19 vakalarında artış görüleceğini iddia etti.

Günlük 35-40 ölüm ve entübe 400 kişi ile durumun her gün bir otobüsün uçuruma yuvarlanması gibi olduğunu belirten Profesör, okulların ve üniversitelerin açılmasıyla birlikte daha da ağırlaşacağını söyledi.

Geçtiğimiz yıl okulların açılmasıyla ikinci dalganın geldiğini anımsatan Vasilakopulos, ‘Üstelik geçen yıl Delta gibi daha hızlı bulaşan bir mutasyon de yoktu. Bu demek oluyor ki bu yıl iki katı bulaşacak’ dedi.

Profesör, Amerika’da yapılan bir araştırmada virüsün sadece hem çocuklarda hem yetişkinlerde aşılanmış oranının çok yüksek olduğu bölgelerde ciddi sorun oluşturmadığının görüldüğünü aktarırken, Yunanistan’da ise yetişkinlerde aşılı oranının yüzde 60’a ulaşacağını ekledi.

Vasilakopulos, ayrıca, söylediklerinden dolayı kendisine pekçok küfür ve tehdit mesajı geldiğini, gizli numaralarla kendisini arayıp hakaret edenlerin olduğunu belirtti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan halkı aşı randevusu almak için eczaneleri seçti

Yunanistan’da vatandaşların yüzde 90’ının Kovid-19 aşısı için randevu kapatmak için eczaneleri seçtiği bildirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Grip semptomları neler? İşte bilmeniz gerekenler

Yunanistan’da grip aşılarının yapılmaya başlamasına sayılı günler kala, uzmanlar belirli gruplara aşılanmaları çağrısında bulunuyorlar.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

MeRA25: Almanya’nın katı Yunan politikası değişmeyecek

Yunanistan’da muhalefetteki MeRA25 partisi, Almanya seçimleriyle ilgili yayınladığı açıklamada, hükümete kim gelirse gelsin Alman politikasının değişmeyeceğini belirtti.
Devamını oku...