Batı Trakya'da yasak bölgeye giren gazeteci ve fotoğrafçı tutuklandı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da yasak bölgeye giren gazeteci ve fotoğrafçı tutuklandı

Batı Trakya’da mülteci akınını haber yapmak amacıyla askeri bölgeye giren ve izinsiz çekim yapmak isteyen İngiliz gazeteci ile Yunan fotoğrafçı tutuklandılar.

Batı Trakya’da askeri bölgede izinsiz giren ve “Sunday Times” için çalışan İngiliz gazeteci ile bir Yunan fotoğrafçı tutuklandı.

Yunanistan-Bulgaristan sınırındaki Dikaia bölgesinde, yasak askeri alanda izin almadan bulunan İngiliz gazeteci ve Yunan fotoğrafçı askerler tarafından yakalandı.

Gazeteci ve fotoğrafçı Orestiada (Kumçiftliği) Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulurken savcının 1 Eylül Salı günü için duruşma tarihi belirlediği kaydedildi. 

İngiliz gazeteci, bölgeye gitmek ve Afganların ve diğer yasadışı göçmenlerin geçişini haber yapmak için yetkili makamlardan izin istediğini iddia etti. 

Öte yandan Atina’daki İngiliz büyükelçiliği de tutuklanan İngiliz gazeteci için seferber olurken gazeteci için savunma avukatı tuttu.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine - Selanik Otoban Ücretlerinde Büyük Zamlar: 20 Evro Gidiş Geliş!

Egnatia Otobanı üzerinde yapılan yeni düzenlemelerle, Gümülcine – Selanik arası ve tersi güzergah için geçiş ücretlerinde önemli oranda artışlar yaşanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kurcalı Köyünde Trajik Yangın: Hayatını Kaybetti

Batı Trakya’da Rodop ilindeki Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Kurcalı köyünde, meydana gelen ve yürekleri sızlatan olay, derin üzüntüye neden oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Prof Görür'ün İstanbul İçin Olası Deprem Uyarısı Batı Trakya'yı Etkiliyor Mu?

Profesör Dr. Naci Görür’ün İstanbul’da beklenen büyük depremle ilgili uyarıları sonrası akıllara Batı Trakya’da durum ne olur sorusunu getirdi.
Devamını oku...