Nestos - Karasu nehrinde 21 yaşındaki genç kayboldu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Nestos – Karasu nehrinde 21 yaşındaki genç kayboldu

Nestos (Karasu) nehrinde yaptığı dalışın ardından 21 yaşındaki genç kayboldu. Gencin bulunması için arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı.

Karasu nehrinde 4 Ağustos Çarşamba günü öğleden sonra yaptığı dalışın ardından kaybolan 21 yaşındaki erkek gencin bulunması için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Nehirde akıntıya kapıldığı düşünlen genç için olay yerine sevk edilen İtfaiye, EMAK görevlileri ve gönüllüler, genci bulmak için botla aramalarını sürdürdüler.

21 yaşındaki gencin Kavalalı olduğu ve güzel bir gün geçirmek amacıyla arkadaşlarıyla birlikte Karasu nehrine geldikleri kaydedildi.

Karasu Nestos nehri nerede?

Yunanca Nestos, Türkçe Karasu ve Bulgarca Mesta olarak adlandırılan nehir, Bulgaristan’da doğmakta ve Yunanistan’dan geçerek Ege denizine dökülmektedir. Karasu Batı Trakya ve Makedonya arasında coğrafi sınır olarak kabul edilir. Dospat Nehri, Karasu’nun en önemli koludur. Yunanistan sınırına Drama ilinden girer ve daha sonra denize döküldüğü yere kadar Kavala ile İskeçe illeri arasında sınırı oluşturur.

Tahmini okuma süresi 1 dakika

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ultrAslan Yunanistan grubundan Çalabı köyü camisine ezanmatik

Batı Trakya’da Galatasaray taraftarlarının kurduğu ultrAslan Yunanistan grubu üyeleri Kozlukebir Belediyesi’nde bulunan ve müezzin veya imamı bulunmayan Çalabı köyüne ezanmatik monte etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da bebeğinin doğumundan 2,5 ay sonra ölen eşi için kocasından hukuk mücadelesi

Batı Trakya’da doğum yaptıktan sadece iki buçuk ay sonra sepsisten ölen Dedeağaçlı bir anne Elpida’nın hikayesi kamuoyunu şok etti.
Devamını oku...