Aşırı sağcı Velopulos’un dokunulmazlığı kaldırıldı: Yargı huzurunda hesap verecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aşırı sağcı Velopulos’un dokunulmazlığı kaldırıldı: Yargı huzurunda hesap verecek

Yunanistan’da aşırı sağcı Yunan Çözümü (Elliniki Lisi) partisi lideri Kiryakos Velopulos’un dokunulmazlığı 263 evet 9 hayır oyuyla kaldırıldı.

Geçtiğimiz yıl Messini’de yaşanan cinayet ve sonrasındaki olaylarda vatandaşların hırsılara karşı kendilerini korumaları için silah ruhsatı verilmesi gerektiğini söyleyen Velopulos’a, kendilerini hedef gösterme suçlamasıyla 2 Roman vatandaş dava açmıştı.

Hatırlanacağı üzere, bir Roman gencinin ‘hırsızlık’ için girdiği evde ev sahibi kendisini av tüfeğiyle vurmuş ve bölgede gergin anlar yaşanmıştı.

Bunun üzerine Velopulos, ‘Vatandaşlara kendilerini korumaları için silah ruhsatı verilsin ki evine bir Roman girdiğinde onu toz etsin’ ifadelerini kullanmıştı.

Velopulos da dokunulmazlığının kaldırılmasını isterken, mecliste kendi partisinin 9 milletvekili hariç tüm milletvekilleri dokunulmazlığın kalkması yönünde oy kullandılar.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...