Lazanas: Hastanelerde koronalı hasta sayısı çok arttı, 30-40 yaş arası… | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Lazanas: Hastanelerde koronalı hasta sayısı çok arttı, 30-40 yaş arası…

Yunanistan’ın tanınmış enfeksiyon hastalıkları uzmanlarından patolog Marios Lazanas, hastanelere koronavirüs nedeniyle giriş yapan hasta sayısında çok büyük artış olduğunu belirtti.

Vaka sayılarındaki artışın beklendiğini söyleyen Profesör, ancak bu artışı Ağustos sonuna doğru beklediklerini, Delta virüsünün adeta bir Tsunami etkisi yarattığını kaydetti.

En büyük sorunun aşılamalardaki yavaşlama olduğunu söyleyen Lazanas, ‘Aşılamalar çok yavaşladı. Millet tatile gidiyor, ciddi sorun var’ dedi.

Son günlerde özellikle 30-40 yaşları arasındaki insanların ağır semptomlarla hastanelere yattıklarını belirten Profesör, bunun endişe verici olduğunu, çözümün aşı olduğunu ekledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Linu: ‘Aşılanmamış birçok genç hastalanacak ve ölecek’

Atina EKPA Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji Profesörü Athina Linu, pandeminin seyri ve Yunanistan çapında sürdürülen aşılama programı hakkında konuştu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...