Yunanistan’da e-kitap ve sesli kitapta vergi yüzde 24’ten 6’ya düşürüldü | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da e-kitap ve sesli kitapta vergi yüzde 24’ten 6’ya düşürüldü

Yunanistan Kültür Bakanlığı, e-kitap (e-book) ve sesli kitaplar (audio book) için katma değer vergisini (FPA) yüzde 24’ten yüzde 6’ya düşürdü.

Kültür Bakanı Lina Mendoni, görsel ve akustik kitaplarda FPA indirilmesine gidilmesiyle birlikte kitap sektöründe yer alanların uzun zamandır mevcut olan bir talebinin daha yerine getirildiğini aktardı.

Bakan Yardımcısı Nikolas Yatromanolakis ise bu indirim sonrasında söz konusu ürünlere talebin artacağını tahmin ettiğini belirten, kültür ve atletizm alanlarındaki reform çalışmalarını sürdürmeye devam edeceklerini ekledi.

Yatromanolakis, bundan böyle daha çok insanın daha fazla e-kitaba ve sesli kitaba daha kolay ve daha ucuza ulaşabileceğini vurguladı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...