Delta mutasyonu Yunanistan’ın her yerinde | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Delta mutasyonu Yunanistan’ın her yerinde

Yunanistan Sağlık Bakanlığı’na bağlı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti üyesi Vana Papaevangelu, tüm dünyada olduğu gibi Delta mutasyonunun Yunanistan’da da hakim olacağını söyledi.

Virüsün ülkenin her yerinde olduğunu söyleyen Profesör, vatandaşların ister evde, ister tatilde olsunlar, bunu çok iyi bilmelerini ve öyle davranmalarını istedi.

Delta mutasyonunun genç yaştakilerde görülmeye başladığını, fakat son günlerde daha ileri yaşlardakilerde de görüldüğünü belirten Papaevangelu, ‘Bu da şu demek, gençler gezip eğlenip virüsü kapıyorlar ve dönüp anne-babalarına da bulaştırıyorlar’ dedi.

Delta mutasyonunun kapalı alanlarda olduğu kadar açık alanlarda da bulaştığına dikkat çeken Profesör, kalabalık ortamlarda maske takmamız gerektiğini anımsattı.

Son olarak 15-17 yaş grubu arasında aşılanma oranının epey fazla olmasını beklediğini söyleyen Papaevangelu, daha küçük yaşlardakilerin aşılanmasının da ABD’de olumlu sonuçlar verdiğini vurguladı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Linu: ‘Aşılanmamış birçok genç hastalanacak ve ölecek’

Atina EKPA Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji Profesörü Athina Linu, pandeminin seyri ve Yunanistan çapında sürdürülen aşılama programı hakkında konuştu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...