Yunanistan’da 12 yaş üzeri çocuklara aşı platformu açılıyor | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 12 yaş üzeri çocuklara aşı platformu açılıyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 12 yaş üzeri için de Kovid-19 aşısı platformunun önümüzdeki günlerde açılacağını duyurdu.

Mesinia ziyareti kapsamında vatandaşların ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan, uzmanların onayını beklediklerini kayderken, çocukların aşılanıp aşılanmaması konusunda kararı verecek olanların ise velilerin olacağını, zorunluluk olmayacağını kaydetti.

Ziyaret esnasında zeytinyağı üreticileri kooperatifini de ziyaret eden Miçotakis, zeytin ve zeytinyağı üretiminin desteklendiğini, hükümetin ilk andan itibaren üreticilerle daha sıkı işbirliği amacı güttüğünü belirtti.

Amacın Mesinia ve genel olarak Yunan zeytinyağının dünya pazarında rekabetçi bir yer edinmesi olduğunu söyleyen Başbakan, üreticilerin kaliteye önem vermesini ve işin ucuzuna kaçmamalarını, yine ayrıca ağaçtan üretim sonrasına kadar çevreye saygılı bir şekilde üretim gerçekleştirmelerini talep etti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...