Vurdurmayanlar hem maaşlarını hem de sigorta pullarını kaybedecek | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Vurdurmayanlar hem maaşlarını hem de sigorta pullarını kaybedecek

Yunanistan’da aşı vurdurma zorunluluğunun getirileceği sektörlerdeki çalışanlara verilecek maaşsız zorunlu iznin ötesinde, sigorta pulu da yapıştırılmayacağı bildirildi.

İşçi hakları uzmanlarının belirttiğine göre, sigorta pullarının çalışma saatleri ve maaşa göre hesaplandığı, olası maaşsız izne çıkarılma sürecinde maaş/çalışma olmayacağına göre otomatik olarak sigorta pullarının da yapışmayacağı kaydedildi.

İmerisia’nın aktardığına göre hükümetin sözleşmesi askıya alınacak olan aşı vurdurmamış çalışanlara daha önce olduğu gibi 534 evroluk destek vermeyeceği, bunun da aşı kampanyasının önüne geçmemesi için kararlaştırıldığı ekleniyor.

Son olarak vurdurmamış olanların en azından şimdilik sağlık sigortalarını kaybetmeyecekleri, çünkü bunun için 50 pulun yeterli olduğu ve neredeyse tüm çalışanların 50 pulu çoktan aştığı vurgulanıyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...