3 hamile kadın yoğun bakımda: Çocuk sahibi olmak isteyenlere çağrı | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

3 hamile kadın yoğun bakımda: Çocuk sahibi olmak isteyenlere çağrı

Yunanistan’da Atina’nın Sotiria Hastanesi’nin Göğüs Hastalıkları kliniği müdüresi Mina Gaga, çocuk sahibi olmak isteyen kadınların aşı vurdurmasını tavsiye etti.

Selanik’te 3 hamile kadının yoğun bakım ünitesine alındığına dikkat çeken Gaga, ‘Çocuk sahibi olmak isteyenlerin aşı vurdurması son derece önemli. Hamile olup da koronavirüse yakalanmak şaka değil. Aşılanmadıkları sürece kendileri için de, çocuk için de risk büyük’ dedi.

Vakalardaki artışa da değinen Gaga, bugünkü günlük 3 bin vakanın Ekim ayındaki 3 bin vakayla aynı olmadığını, artık pekçok kişinin aşı vurdurmuş olduğunu kaydederken, hastaneye girenlerin yüzde 95’inin aşılanmamış olanlar olduğunu, bazı durumlarda ise ilk dozu vurdurmuş olanların da virüse yakalandığını kaydetti.

Hastanede tedavi görenlerin çoğunun 20-30 yaş grubundan olduğunu belirten göğüs hastalıkları uzmanı, bu yaşlardakilerde ağır hastalanma pek görülmese de virüsün tüm yaş gruplarını etkilediğini aktardı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Linu: ‘Aşılanmamış birçok genç hastalanacak ve ölecek’

Atina EKPA Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji Profesörü Athina Linu, pandeminin seyri ve Yunanistan çapında sürdürülen aşılama programı hakkında konuştu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...