Yassıköy’de gerginlik bitmiyor: Mümin-Bukas-Amucas tartışması | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy’de gerginlik bitmiyor: Mümin-Bukas-Amucas tartışması

Batı Trakya’nın Yassıköy (İasmos) Belediyesi yönetimi ile Yassıköy Kültür Derneği yönetimi arasında gerginlik tırmanarak sürüyor.

Batı Trakya siyasetinde kavgacı uslubuyla ün salan Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Ortak Bakanlık Kararı ile kültür derneklerinin insanların katılacağı organizasyon düzenleyemeyeceklerini anımsatarak, olası bir durumda savcılık ve polisin müdahale etmesini istedi.

Bunun üzerine Yassıköy Kültür Derneği Başkanı İlias Bukas, derneğin avukatı Hristos Hacipemu ve üyesi Panayotis Sporikis de açıklamalarda bulunarak etkinliklerin online olarak yapılacağını, fakat bunun Belediye Başkanı öyle istediği için değil, devletin yasalarına duydukları saygıdan dolayı böyle olacağını belirttiler.

Yassıköy Belediyesi’nde anamuhalefet lideri Kiryakos Amucas da tartışmaya katılırken, Mümin’e ağır eleştirilerde bulunarak Yassıköy Kültür Derneği’ne destek verdi.

Tüm bu kargaşa sonrasında Belediye Başkanı Önder Mümin, yayınladığı açıklama ile Dernek’e işbirliği çağrısında bulunurken, Belediye’nin söz konusu etkinlikleri yapmasının önünde hukuki bir engel olmadığını, aynı programı Belediye’nin yerine getirebileceğini belirtti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya bölgesinde su temiz ve içilebilir: Gereksiz panik yaratıldı

Rodop ilinin Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyesi’ne bağlı Maronya, İmeros ve Platanitis köylerinde vatandaşların gönül rahatlığıyle çeşme suyu içebilecekleri açıklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 1553 vaka 8 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 25 Temmuz Pazar günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 1553 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çepelli’de orman yangını: 2 uçak, 2 helikopter ve 10 araçla müdahale

Batı Trakya’da Rodop iline bağlı Çepelli (Mishos) köyü civarındaki ormanlık alanda çıkan yangın endişeye neden oldu.
Devamını oku...