Yunan turizmciler Türkiye’ye gidemedi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan turizmciler Türkiye’ye gidemedi

Kavala limanı

İzmir’de yapılması planlalan Yunan-Türk turizmciler toplantısı Yunan liman görevlilerin uyarısı üzerine bürokrasiye takıldı. 

Türkiye ile Yunanistan turizmcilerinin organize ettiği görüşme Yunan Sakız (Hios) adası liman idaresinin uyarısı sonrası gerçekleştirilemedi. 

Yunan turizmciler İzmir’deki toplantıya katılmak amacıyla Sakız adasından Türkiye’ye geçmek istediler. Yunanistan ile Türkiye arasında turizm amacıyla deniz seferleri hala başlamadığı için Yunan turizmciler özel  feribot seferiyle Çeşme’ye geçmek istediler. 

Sakız adası liman görevlileri bu talebe karşılık feribotun gidişine izin verebileceklerini ancak Atina’dan bu yönde bir talimat gelmedikçe dönüşte feribotu limana alamayacaklarını belirtiler.

Yunan turizmciler liman yetkililerin bu açıklaması sonrasında seferden vaz geçtiler ve iki ülke turizmcilerinin toplantısı Ağustos ayına kaldı.

Yunan ve Türk turizmcilerinin toplantısına Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Despina Balkiza’nın da destek verdiği ancak bürokrasi yüzünden gerçekleştirilemediği ifade edildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...