Yunan turizmciler Türkiye’ye gidemedi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan turizmciler Türkiye’ye gidemedi

Kavala limanı

İzmir’de yapılması planlalan Yunan-Türk turizmciler toplantısı Yunan liman görevlilerin uyarısı üzerine bürokrasiye takıldı. 

Türkiye ile Yunanistan turizmcilerinin organize ettiği görüşme Yunan Sakız (Hios) adası liman idaresinin uyarısı sonrası gerçekleştirilemedi. 

Yunan turizmciler İzmir’deki toplantıya katılmak amacıyla Sakız adasından Türkiye’ye geçmek istediler. Yunanistan ile Türkiye arasında turizm amacıyla deniz seferleri hala başlamadığı için Yunan turizmciler özel  feribot seferiyle Çeşme’ye geçmek istediler. 

Sakız adası liman görevlileri bu talebe karşılık feribotun gidişine izin verebileceklerini ancak Atina’dan bu yönde bir talimat gelmedikçe dönüşte feribotu limana alamayacaklarını belirtiler.

Yunan turizmciler liman yetkililerin bu açıklaması sonrasında seferden vaz geçtiler ve iki ülke turizmcilerinin toplantısı Ağustos ayına kaldı.

Yunan ve Türk turizmcilerinin toplantısına Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Despina Balkiza’nın da destek verdiği ancak bürokrasi yüzünden gerçekleştirilemediği ifade edildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Frangoyannis: Kipi-İpsala sınırında yeni köprü inşaatı 2024’te başlıyor - Bakan neler söyledi?

Yunanistan Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Kipi-İpsala sınırında geçişleri kolaylaştıracak yeni bir köprünün inşaatına 2024’te başlanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Odun talebi başladı -Fiyatlar bu yıl hangi seviyelerde?

Yunanistan’da yakıt fiyatları alım gücünü aşan boyutlara ulaştıkça, vatandaşlar ısınmak için alternatifler arıyor ve yakacak odun çok ekonomik bir seçenek haline geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...