Hükümeti yalanladı: Maskeyi çıkarın demedik! - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hükümeti yalanladı: Maskeyi çıkarın demedik!

Yunanistan’ın ünlü enfeksiyon hastalıkları profesörlerinden Nikos Sipsas, uzun zaman sonra çıktığı televizyon programında hükümete eleştirilerde bulundu.

Koronovirüste dördüncü dalganın kapıya dayanmış olduğunu belirten Profesör, Delta mutasyonunun çok çabuk yayıldığını ve dolayısıyla aşı vurdurmamış olanlar için büyük tehdit olduğunu kaydetti.

Sipsas, vatandaşları bir an önce aşı vurdurmaya davet etti.

Hükümetin aşı vurdurmamış olanları hedef tahtasına koymasını doğru bulduğunu belirten Profesör, öte yandan Bakanların ve Başbakan’ın ‘Yeni bir kapanma olmayacak’ sözlerini eleştirerek, ‘Devlet yetkilileri böyle şeyler söylememeli. Yüzde 60 bağışıklığa ulaşılmazsa yeni kapanmalar gerekecek’ ifadelerini kullandı.

Maske konusunda Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti’nin maskelerin çıkarılması yönünde bir tavsiyede bulunmadığını belirten Sipsas, önerinin sadece açık alanlarda ve kalabalık yoksa maskelerin çıkarılması yönünde olduğunu, hükümetin bunu çarpıttığını ve yanlış yaptığını ekledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Halk En Çok Hangi Hastalıktan Ölüyor?

Yunanistan’da vatandaşların en çok hangi hastalıklardan dolayı öldükleri belli oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Grev Ulaşımı Felç Edecek

ADEDY’nin çağrısıyla başlayan ve Yunanistan Toplu Taşıma Federasyonu tarafından desteklenen 24 saatlik grev, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlıyor. İşçi sendikalarının grev ilan etmesi, toplu taşıma hizmetlerinde önemli aksamalara yol açacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...