Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü – İki ölü

Yunanistan’da Pirgos’un Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.

Pirgos’un 15 kilometre dışındaki Ilia’nın Haria köyünde bilinmeyen koşullar nedeniyle düşen tek motorlu uçaktaki iki kişi hayatını kaybetti.

Yapılan incelemede kazada can veren iki kurbandan birinin evinden çok uzakta olmadığı görüldü. Yere çarpan uçak alevler içinde kalırken, iki yolcu da yanarak can verdi. Mahalle sakinleri, yangını söndürmek için çaba sarfettiler.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri iki yaralıyı kurtarırken kazar yapan uçağın öel ve tek motorlu olduğu belirlenirken uçağın Messolonghi havaalanında durduğu tespit edildi.

Uçağın sahibi ve pilotunun Amaliadalı bir öğretmen olduğu öğrenildi. Evli ve iki çocuk babası olan öğretmen sahibi olduğu özel uçakla bir arkadaşıyla birlikte kendi köyünün üzerinden uçuyordu.

Uçak kazası mahalline intikal eden polis ekipleri, kazanın nasıl olduğunu anlamak için görgü tanıklarının ifadesine başvuruyor.

Polis uçağın düşme nedeninin henüz belirlenemediğini belirtti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...