Yunanistan Batı Trakya Haber

‘Patronlar aşı vurdurmayan çalışanlarını işten çıkarabilir’ – Bakan Georgiadis

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, işletmelerin aşı vurdurmayı reddeden personelini işten çıkarmaya hakkı olduğunu öne sürdü.

Bir otel sahibinin kendisine çalışanlarının bir kısmının aşı vurdurmayı reddettiğini söylediğini belirten Bakan, tüm çalışanların işletmelerin güvenliği için aşı vurdurması gerektiğini, vurdurmayı reddedenlerin de sonuçlarına katlanacağını söyledi.

Georgiadis, yürürlükteki yasa çerçevesinde işletmelerin, güvenliğini tehliye atan çalışanlarını işten çıkarma hakkı olduğunu belirtirken, ‘Bir çalışanın, güya aşı vurdurmama hakkını kullanması için bir işletme kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalamaz’ ifadelerini kullandı.

Bakan ‘Açık söylemeliyim, eğer bir çalışan hemşerilerini ve meslektaşlarını tehlikeye atmak istiyorsa, beklentileri de olmamalı’ derken, insanların aşı konusundaki kaygılarını anladığını, kendisinin de benzer kaygılar duyduğunu ancak toplum sağlığını riske etmemek için aşı vurdurduğunu vurguladı.

Kerkira ve Samos adalarında vatandaşların aşı vurdurmaya gitmemesi olayına da değinen Georgiadis, ‘Sen Kerkira’sın, Britanya’dan turist bekliyorsun, ya turuncu listeden çıkarılırsan ne olacak’ diye sorarken, bu durumun iletişim problemlerinden kaynaklandığını belirtti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kızına niye sarktıklarını soran babayı hastanelik ettiler

Yunanistan’ın Argos bölgesinde, 18 yaş altındaki kızına sarkıntılık ettikleri iddiasıyla hesap sormaya giden Rumen babayı öldüresiye dövdüler.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Cerrah 14 yaşındaki kızın ölümüne sebep olmuştu: Daha önce de aynısı yaşanmış

Yunanistan’ın Selanik şehrinde zayıflamak istediği için mide kelepçesi taktıran 14 yaşındaki kızı ameliyat eden doktorla ilgili bir suçlama daha geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Türkiye’de görülen deniz salyası Yunanistan’a sıçradı

Türkiye’de Marmara denizinde görülen müsilaj (deniz salyası) Yunanistan’ın Limnos adasına sıçradı.
Devamını oku...