Çavuşoğlu bir sonraki ziyaretin İskeçe’ye olacağı sözünü verdi | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu bir sonraki ziyaretin İskeçe’ye olacağı sözünü verdi

Yunanistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında Batı Trakya’ya gelen Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Gümülcine’de Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) üyeleriyle bir araya geldi. Çavuşoğlu bir sonraki ziyaretine İskeçe ilinden başlayacağına söz verdi.

Gümülcine’ye bağlı bir köydeki lokantada Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu’nun kendisi onuruna verdiği yemeğe katılan Çavuşoğlu, haklarını arama mücadelelerinde her daim ve kararlılıkla Türk Azınlığın yanında olduğunu ve güçlü desteğe devam edeceklerini söyledi. 

Çavuşoğlu sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleri ile bir araya geldik.

Haklarını arama mücadelelerinde her daim ve kararlılıkla Türk Azınlığın yanında olduğumuzu vurguladık ve güçlü desteğimizin altını bir kez daha çizdik. 

#BatıTrakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleri ile biraraya geldik.Haklarını arama mücadelelerinde her daim ve…

Posted by Mevlüt Çavuşoğlu on Sunday, May 30, 2021

“PAŞEVİK KÖYÜ İLE BAŞLAYALIM”

Ziyareti çerçevesinde Sadık Ahmet’in mezarına giderek kabrine çelenk bırakan Çavuşoğlu bir sonraki ziyaretinin İskeçe’ye olacağı sözünü verdi. Bir azınlık gazetecisinin “Miçotakis’in canlı yayın yaptığı Paşevik köyüne bekliyoruz” sözleri üzerine Türk Dışişleri Bakanı “İnşallah o köyden başlayalım” şeklinde cevap verdi.

Çavuşoğlu yaptığı paylaşımda “Türk Azınlığının hakları için son nefesine kadar mücadele etmiş dava adamı merhum Sadık Ahmet’in Gümülcine’deki kabrini ziyaret ettik. Sadık Ahmet’in davasına sahip çıkan tüm soydaşlarımıza selam olsun.” İfadelerini kullandı.

Türk Azınlığının hakları için son nefesine kadar mücadele etmiş dava adamı merhum Sadık Ahmet’in #Gümülcine’deki kabrini…

Posted by Mevlüt Çavuşoğlu on Sunday, May 30, 2021

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya bölgesinde su temiz ve içilebilir: Gereksiz panik yaratıldı

Rodop ilinin Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyesi’ne bağlı Maronya, İmeros ve Platanitis köylerinde vatandaşların gönül rahatlığıyle çeşme suyu içebilecekleri açıklandı.
Devamını oku...