Batı Trakya’da 36 yaşında koronadan yaşamını yitirdi | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 36 yaşında koronadan yaşamını yitirdi

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) iline bağlı Kumçiftliği (Orestiada) Belediyesi’nin Kastanies köyünden 36 yaşında bir adam koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Birkaç gündür Dedeağaç (Alexandroupoli) Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde Kovid-19 tedavisi gören genç adamın ölümü Kumçiftliği sakinlerini yasa boğdu.

Kastanies köyü hatırlanacağı üzerine görülen koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle geçtiğimiz hafta karantinaya alınmıştı.

İlk başlarda hafif semptomlarla hastaneye kaldırılan ve hastanenin Kovid-19 bölümünde tedavi gören 36 yaşındaki adamın durumu ağırlaşınca yoğun bakım ünitesine alındığı belirtiliyor.

Şanssız adamın yakınları da koronavirüse yakalanırken, semptomlarının hafif olduğu, virüsün aileye Paskalya kutlamaları sırasında bulaştığı aktarılıyor.

Son 3 günde Dedeağaç Hastanesi’nde biri Kumçiftliği’nden 59 yaşında bir erkek, biri Dimetoka’dan (Didimotiho) 78 yaşındaki bir kadın ve son olarak da 36 yaşındaki şanssız adam olmak üzere 3 kişinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği vurgulanıyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Linu: ‘Aşılanmamış birçok genç hastalanacak ve ölecek’

Atina EKPA Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji Profesörü Athina Linu, pandeminin seyri ve Yunanistan çapında sürdürülen aşılama programı hakkında konuştu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya bölgesinde su temiz ve içilebilir: Gereksiz panik yaratıldı

Rodop ilinin Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyesi’ne bağlı Maronya, İmeros ve Platanitis köylerinde vatandaşların gönül rahatlığıyle çeşme suyu içebilecekleri açıklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Hastanelerde kapatılan korona üniteleri yeniden açılıyor

Atina-Pire Hastane Çalışanları Birliği Başkanı Matina Pagoni, ülke genelindeki tüm hastanelerde Kovid-19 ünitelerinin yeniden açılmaya başlayacağını söyledi.
Devamını oku...